Ankara Asfalt Hesaplama

Ankara Asfalt Hesaplama

Ankara Asfalt Hesaplama

Ankara asfalt hesaplama ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için derledik. Siz de Ankara asfalt hesaplama ve diğer konular ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sizin için hazırladığımız bu yazıyı okumaya devam ederek Ankara asfalt hesaplama ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

yaptıracağınız zeminin metre karesi ile 0.24 ile çarpıp kaç cm yaptırmak istiyorsanız metreye çevirip çarpınız

örn. 100 metrekare bir zemin var öncelikle 100 x 0.26=24 şimdi bulduğumuz sonuç 10cm kalınlığı ile yaparsanız 24 ton asfalt gerekiyor; ama zemininiz sağlam ise 6cmde uygulana bilir 6 cm olursa kaç ton asfalt gider peki? yine hesabımızı yapalım 100 x 0.24 x 0.6=14,4 ton asfalt gerekmekte.

Ankara Asfalt ile İlgili Merak Edilenler

İklim

Kışları çok soğuk veya yazları çok sıcak olan bölgelerde yaşayanlar için iklim önemli bir husus olabilir. Beton, soğuk ve dondurucu kışlarda çatlama ve donma eğilimi gösterir. Ayrıca, buz eritmek için kullanılan tuz, betonda çukurlar oluşturabilir ve araba yolu boyunca lekeler bırakabilir. Alternatif olarak, asfaltın daha sıcak iklimlerde sorunları vardır. Asfalttaki katran, yazın yüksek sıcağında yumuşayabilir ve bazı durumlarda yapışkan hale gelebilir ve hatta deforme olabilir.

Bakım

Bakım düşünüldüğünde kesin farklılıklar vardır. Kurulumdan yaklaşık altı ay ila bir yıl sonra asfalt yollar kapatılmalıdır. Asfalt daha sonra her üç-beş yılda bir mühürlenmelidir. Bu, herkes tarafından yapılmakta ve herhangi bir özel alet veya makine gerektirmez. Asfaltın sızdırmazlığı, uygun şekilde bakımı yapıldığında 30 yıla kadar sürebilen araba yolunun ömrünü uzatacaktır.

Hem asfalt hem de beton yol çatlakları tamir edilmektedir. Bununla birlikte, asfalt çatlaklarının onarılması ve orijinaline karışması daha kolaydır. Bu arada, beton onarımları hava koşullarına bağlı olarak daha belirgindir. Asfalt ile eklenen bir artı, eski tabakanın bakıma muhtaç hale gelmesi durumunda, beton için imkansız olan, yepyeni bir son kat bırakarak oldukça ucuza yeniden kaplanmakta olmasıdır.

Maliyet

Asfalt maliyetleri firmalara ve kullanılan malzemelere göre değişkenlik göstermektedir. Bunun yanı sıra maliyet unsuru asfaltın kullanılacağı alanında büyüklüğüne göre de belirlenmektedir.

Profesyonel Asfalt İşleri

Firmamız müşterilerine en kaliteli ve kusursuz hizmetleri sunması ile bilinmektedir. Tamamen müşteri odaklı bir hizmet anlayışına sahip olan firmamız aracılığı ile asfalt hizmeti alarak eşsiz bir deneyimden yararlanabilirsiniz.

Profesyonel bir şekilde Ankara asfalt hizmetlerinden fayda sağlamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Firmamız ile iletişim geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Hadi, detaylı bilgi için harekete geçin.