OTOPARK ASFALT ÇİZGİ ÇALIŞMASI

Ankara özel asfalt firmaları

Otopark çizgi çalışması

Ankara asfalt firmaları iş makineleri üretim sistemlerinin tüm yüklerinin fiziksel etkilerine maruz kalan, aynı zamanda çeşitli kimyasalların da olumsuz etkileriyle karşı karşıya kalan endüstriyel zeminlerin yüzeylerinde zamanla aşınmalar kopmalar, bozulmalar ve dağılmalar meydana gelmektedir.

Yoğun araç trafiğine maruz kalan otoparklarla, ağır çalışma şartlarına maruz kalan zeminlerin korunması amacıyla üstün sızdırmazlık özelliğine sahip; mekanik ve kimyasal dayanımı aşınma direncine ve dekoratif bir görünüme sahip tozmaz kolay temizlenebilen ve uzun ömürlü zemin epoksisi kullanılmalıdır.

Ankara otopark asfalt

Ankara asfalt yapan firmalar uygulamaya geçmeden önce dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikli olarak uygulama yapılacak asfalt yüzeyi kuru, temiz, sağlam ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Yüzeyin nem içeriği maksimum yüzde 4 olmalıdır. Plastik veya benzer aşındırıcı ekipmanlar yardımıyla aderansı azaltacak her türlü yabancı maddelerden arındırılıp; sağlam yüzeye ulaşıncaya kadar pürüzler indirilerek yüzey hazırlığı yapılmalı ve oluşan toz tabakası endüstriyel süpürgelerle süpürülmelidir.  Derinliği 1 santimden fazla olan yüzey hatalarının tamiri 6-8 saat önce epoksi esaslı tamir yapılmalıdır.

Ankara asfalt yol

Ankara özel asfalt firmaları yüzeydeki derz ve çatlaklar tamiri yapılmadan önce; keski yardımıyla V şeklinde genişletilmeli ve oluşan toz vakumlu süpürge yardımıyla temizlenmelidir. Tamir edilen çatlakların asfalt yüzey ile seviye farkı oluşturmayacak şekilde doldurulmasına dikkat edilmelidir. Kenar köşe birleşim yerlerine tamir epoksi tamir harcı ile pah yapılmalıdır. Uygulama yapılacak asfalt yüzeyin gereklilikleri sağlandığından emin olunduktan sonra astar uygulamasına geçilebilir.

Ankara asfalt

Yüzey hazırlayıcı astar olarak epoksi reçine esaslı solventsiz penetrasyon kabiliyeti ile mekanik ve kimyasal dayanımı yüksek asfalt kullanılmalıdır. Düşük viskoziteli  özellikle asfalt malzemelerin emprenye si için geliştirilmiş olup kendinden sonra gelecek katların asfalt yüzey ile bütünleşmesini sağlar. Asfalt a ve b bileşenleri karışım oranlarına bağlı kalınarak düşük devirli ve elektrikli bir mikser yardımıyla homojen görüntü elde edene kadar karıştırılmalı vakumlanan havanın tahliyesi için yaklaşık 2 dakika dinlendirilmelidir.  Emprenye astarı kuvars ya da silis dolgu ilavesi empren olma özelliğini azaltacağından asfalt yüzeye yeterince nüfuz edemez ve yapışma mukavemetini düşürür.  Bu nedenle karışımına kesinlikle dolgu ilave edilmemelidir. Karışımı hazırlanmış zemin uygulamalarında yüzeye dökülerek mala yardımıyla uygulanırken, düşey uygulamalarda ise rulo ile uygulanmalıdır.

Ankara asfalt tamiri

Ankara sıcak asfalt firmaları yüzeyin gözeneklilik derecesine göre ikinci kat uygulanabilir.  Zemin uygulamalarında henüz yaşken üzerine uygun tane boyutundaki kuvars ya da silis dolgu bütün yüzeyi kapatacak şekilde homojen sergilere köreltme yapılmalı, kürünü aldığından emin olduktan sonra serbest kalan dolgular endüstriyel süpürge yardımıyla süpürülmelidir, kullanılan dolgu tipine ve miktarına bağlı olarak süpürme işleminden önce zımpara yapılabilir. Dolguların süpürülmesinin ardından uygulanacak zemin sisteme kalınlık ve dayanım vermesi amacıyla ara kat uygulamasına geçilmelidir.

Ankara asfalt çizgi

A ve B bileşenleri, karışım oranlarına bağlı kalınarak düşük devirli ve elektrikli bir mikser yardımıyla homojen görüntü elde edene kadar karıştırılmalı vakumlanan havanın tahliyesi için yaklaşık 2 dakika dinlendirilmelidir. Dolgu karışımı yüzeye dökülerek mala yardımı ile yayılmalıdır ardından kirpi rulo ile birbirine dik şekilde üzerinden geçilerek kalan hava kabarcıklarının atılması ve kaplama kalınlığının dengelenmesi sağlanmalıdır.

Ankara özel asfalt firmaları

Kalıcı bir çözüm için uygulama alanının ihtiyaçları, zeminin yapısı ve performans beklentisi tam olarak belirlenerek endüstriyel zemin sistemlerinin doğru planlanması önemlidir. İhtiyaç duyulan sistem kalınlığına bağlı olarak ara kat uygulamasının tekrarlanması gerekebilmektedir istenilen yüzey pürüzlülük derecesine bağlı olarak son kattan önce yüzeye dolgu serpilmeye bilir, son kat kaplama ya da boya malzemesiyle ara kat malzemesini bütünlük sağlaması amacıyla ara kat olarak kullanılacak. Renginin son kat kaplama da istenen renkle aynı ral kodunda olması önerilir. Ara kat uygulamasının ardından son kat uygulamasına geçilmelidir. Son katta uygulama alanının ihtiyaçlarına ve zeminin yapısına göre düz bitişli ve gazetemize tekstürlü mega zemin uygulanmalıdır.

Ankara asfalt firmaları

Ankara asfalt otopark çizgileri düz bitişini zemin tercih edildiği durumlarda karışımı hazırlanmış yüzeye dökülerek taraklı mala yardımı ile yayılmalıdır.  Kirpi ruloyla birbirine dik şekilde üzerinden geçilerek kalan hava kabarcıklarının atılması ve kaplama kalınlığının dengelenmesi sağlanmalıdır. Tekstürlü zemin tercih edildiği durumlarda ise karışımı hazırlanmış asfalt yüzeye dökülerek taraklı mala yardımı ile yayılmalıdır.  Mercan rulo ile birbirine dik şekilde üzerinden geçilerek tekstürlü kaplamanın oluşturmasına dikkat edilmelidir. Epoksi zemin sistemin düşeyde devam etmesi gereken durumlarda iki bileşenli solvent içermeyen epoksi esaslı parlak akma yapmayan özelliği ile duvar uygulamalarında kullanılan son kat kaplama malzemesi ile kullanılmalıdır. Uygulamasından minimum 12 saat sonra karışımı hazırlanmış. Kısa tüylü rulo veya fırça yardımıyla düşey yüzeylere uygulanmalıdır. Asfalt yüzeyinde kullanım alanının ihtiyacına göre tek ya da iki kat halinde uygulanmalıdır.

Ankara özel asfalt firmaları Otopark asfalt çizgi

Ankara asfalt epoksi zemin sistemi üzerine çizgi ve işaretleme yapılması durumunda son kat uygulaması kürünü aldıktan sonra epoksi esaslı parlak endüstriyel kaplamaların üzerinde çizgi ve işaretleme boyası olarak da kullanılabilen en son kat kaplama malzemesi mega zemin kullanılmalıdır. İstenilen renkte karışımı hazırlanmış düşey yüzeylerde kısa, tüylü, rulo veya fırça yardımıyla uygulanmalı, yatay yüzeylerde ise mala ile homojen bir şekilde dağıtıldıktan sonra kısa tüylü rulo ile uygulanmalıdır. Asfalt yüzeyinde kullanım alanının ihtiyacına göre tek ya da iki kat şeklinde uygulanmalıdır.

Otopark asfalt

Yüzeyde genleşme ya da dilatasyon derz’leri varsa müz kaplamayı aynen yansıtılmalıdır.  Mevcut derz yoksa uygulama alanının metrajı ile zeminin maruz kalacağı yük ve titreşimlere bağlı olarak kullanım ömrü boyunca oluşabilecek çatlamayı ve ilerlemesini engellemek için uygun aralıklarla genleşme derzleri kesilmeli ve derzler mega   izotoponmastik ile doldurulmalıdır.  Tercih edilen mastiğin kaplama rengine uygun olması, dekoratif bir bütünlük sağlaması açısından önemlidir. Epoksi zemin sistem uygulamalarının her basamağında dikkat edilmesi gereken kurallar vardır.

Asfalt fiyatları

Ankara asfalt fiyatları ürünün kuruma süresini ve performansını doğrudan etkilediği için epoksi zemin sistemlerinde malzemelerin karışım oranlarına bağlı kalınmalı. Bileşenlerin bölünmesi gerektiği durumlarda hassas terazi kullanılmalıdır.  Ayrıca ürün içerisine fazla hava sürükleyerek kabarcık oluşumuna sebep olacağından karışımın hızlı ve uzun süreli yapılmamasına dikkat edilmelidir. Epoksi Sistem ürünlerinin bileşenleri haricinde karışım içerisine yabancı herhangi bir malzeme ilave edilmemeli tiner ve benzerleriyle ürünler seyreltilmemelidir. 

Uygulama yapılan yüzeyler ortam sıcaklığına bağlı olarak değişen kürlenme süresi tamamlanmadan nem, toz ve hava akımından korunmalı, herhangi bir şekilde yaya veya hafif araç trafiğine açılmamalıdır. Sıcak havalarda malzemenin direk güneş ışınlarına maruz kalmamasına dikkat edilmeli ve uygulaması tamamlanmış. Zemin epoksi zemin sistemin kullanım süresi boyunca güneş ışığından korunmalıdır. Epoksi kaplamalarda ortam sıcaklığının 20 santigrat derece olduğu durumlarda tam sertleşme süresi 7 gün olup, bu süre zarfında mekanik ve kimyasal etkilere karşı korunmalı ve ağır yük trafiği ya ve kimyasallarla teması engellenmelidir.

Ankara asfalt firmaları seçkin firma  Göçmen Asfalt Yol  asfalt firması olarak açık ve kapalı otoparklarınız da güvenilir çözüm ortağınız olmanın gururunu yaşamaktayız.Ankara asfalt sektöründe asfalt parça yama işleriniz asfalt serim işleriniz itinayla yapılmaktadır.Kaliteli işçilikten ödün vermemek adına her türlü imkan ve makine ekip ekipmanı seferber etmekteyiz. Ankara asfalt olarak alt yapı geçişlerinin yüzeydeki; tahribatı,otopark ve çevre düzenleme asfalt serimi,asfalt hız kasisi,asfalt yama yapımı ve daha birçok asfalt serimi işlerinizi 16 yıllık tecrübemizle şehrin her yerinde estetik ve güzel bir görüntü oluşturmaktayız.

Sizler de Ankara Asfalt Yama Firmaları arasında en kaliteli hizmeti sunan ekibimiz ile çalışarak, uzman destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.