Images

Asfalt Tamiri Nasıl Yapılır?

Asfalt Tamiri Nasıl Yapılır?

Ankara asfalt firmaları asfalt tamiri konusunda oldukça deneyim sahibi firmalardır. Ankara gibi büyük bir şehirde pek çok yol üzerinde tamir işlemi yapmak zorunda kalınabilir. Bilindiği üzere kullanılan otoyollardan ya da cadde üzeri yollardan tüm gün boyunca pek çok araç geçmektedir.  Zamanla büyük ve ağır araçlar yollarda tahribat yapar. Bu tahrip olan yolların en kısa zamanda onarılması gereklidir. Aksi takdirde yollarda kazalara neden olabilir.

Öncelikle tamir edilecek yol belirlenir. Öncelikle tamir edilecek yer makine yardımıyla açılır. Bulunduğu alan iyice süpürülerek temizlenir. Tamir edilecek yerin zemin etüdü yapılarak uygun asfalt karışımı hazırlanır. Gerekli yere asfalt dökülerek soğumadan hemen sıkıştırılma işlemi yapılır. Soğuk asfalt sisteminde beklenmeden işlem yapılır.

Asfalt Tamir Aşamaları Nelerdir?

Asfalt tamir aşamalarının en başında tamir yapılacak yolun yerin bulunduğu bölge tespit edilir. Mühendisler tarafından zemin yapısı ve hasar gören yerin büyüklüğü belirlenir. Daha sonra dökülecek olan asfaltın ne tür karışımlardan oluşması gerektiği saptanır.  Bu en önemli aşamadır. Özellikle yol yapımlarımda en dayanıklı malzemeden yapılması yolda oluşabilecek pek çok kazayı da önelmiş olacaktır.

Asfalt yapımı kadar tamiri de çok büyük önem taşır. Özellikle tamir yapılan yerin iyice zemine oturması ve herhangi bir yükselti olmaması gerekir. Bu yüzden tamir yapılacak yer iyice temizlenir ve asfalt döküldükten hemen sonra silindirlerle iyice sıkıştırılır. Yol yüzeyi çok dikkatli bir şekilde kontrol edilmelidir. Eğim açısı mutlaka ölçülmelidir.

Asfalt Tamiri Yapan Firmalar Ankara

Asfalt tamiri konusu çok önemli bir konudur. Çünkü asfaltın yapılma aşaması kadar, tamir aşamaları da çok fazla özen ve dikkat ister. Asfalt yolları ülke olarak hepimiz ortak olarak kullanmaktayız. Yol yapımı özellikle trafik kazalarının en aza indirgenmesinde büyük bir rol oynar.

Asfalt tamiri yapan firmalar Ankara ili olarak en başarılı illerin başındadır. Ankara asfalt firmaları bu konuda aldıkları büyük önlemler ve titiz çalışmaları ile pek çok başarılı yol çalışmaları yapmışlardır. Sadece kendi illerinde değil, etraflarında yer alan pek çok ilin asfalt yollarının tamir ederek yardımlarda bulunmuşlardır.