Asfalt Yol Nedir

Asfalt Yol Nedir

Asfalt yol nedir sorusuna net bir şekilde cevap arıyorsanız doğru adrestesiniz. Göçmen Asfalt Yo , kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli ve profesyonel; hizmetleri sunan bir asfalt firmasıdır. Siz de asfalt yol nedir ile ilgili çok daha detaylı bir şekilde; bir almak için yazımızı okumaya devam edin.

Asfalt Yol Nelerden Oluşur?

1) üst katman, 4 cm

Yolun en üst tabakası olan asfalt yüzey tabakası doğrudan trafiğe ve hava koşullarına maruz kalmaktadır. Yüksek mekanik ve iklimsel yükler nedeniyle, genellikle 12 ila 15 yıl sonra değiştirilmesi gerekir. Özellikle kaymaz ve aşınmaya dayanıklı agregalar, dayanıklılıklarını optimize etmeye yardımcı olur.

2) bağlayıcı kursu, 8 cm

Binder tabakasının ana görevi, kesme kuvvetlerini ve titreşimleri yol; yüzeyinden hızlı ve etkili bir şekilde alt katmanlara aktarmaktır. Bu sayede özellikle yoğun trafik ve ani frenleme durumlarında; yüzey tabakasını aşırı yüklenme ve deformasyondan korur.

3) Temel kurs, 22 cm

Asfaltın alt tabakası aslında kilit rol oynar. İri taneli kaya karışımı ile yüklerin eşit dağılımını sağlayarak yolun taşıma kapasitesini arttırır. Yol iyi korunursa, temel kurs 50 yıla kadar sürebilir.

4) Donma koruma tabakası, 34 cm

Dondan kaynaklanan hasarı önlemek için, genellikle asfalt katmanlarının altında bir donma koruma katmanı kullanılır. Bağlanmamış çakıl, kum, çakıl veya talaşlar iklime son derece dayanıklıdır, suyu hızlı bir şekilde; tahliye eder ve asfaltın üst katmanlarının don nedeniyle kırılmasını önler.

Siz de kusursuz asfalt hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmak için; hemen harekete geçerek bizi tercih edebilirsiniz.

Profesyonel Asfalt Yol Hizmetleri

Her şeyden önce Göçmen Asfalt Yol, müşterilerine kaliteli ve profesyonel bir deneyim sunan bir firma olarak bilinmektedir. En kaliteli ve güvenilir asfalt modelleri arasından tercih yapmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir. Konu ve hizmetlerimiz ile ilgili en detaylı şekilde bilgi almak ve profesyonel bir deneyim; elde etmek istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin ve en kaliteli hizmetlerden yararlanın. Göçmen Asfalt Yol ayrıcalıkları ile en kaliteli ve mükemmel deneyimi elde etmek sizin elinizde!