Images

Park Alanları Düzenleme 

Park Alanları Düzenleme 

Park alanları zemin itibari ile çocukların oynamasına müsait olacak şekilde yapılmalıdır. Dış mekânlarda bulunan bu yerler hava koşullarına dayanıklı olmalıdır. Asfalt zemin park alanları düzenleme çalışmaları için bu sebeple en ideal alternatiflerdendir. Asfalt sağlam olmasının yanı sıra eğimli yüzeyi pürüzsüz ve düz bir şekilde kullanmaya imkân vermektedir. Alt zemin asfaltla oluşturulduktan sonra üst zeminde ideal bir kaplayıcı kullanılmaktadır. Bu kaplayıcı çocuklar için en ideal koşulları oluşturmalıdır. Bir yandan da dayanıklı bir şekilde yapısını koruyarak güvenli bir oyun alanı halini sürdürmelidir.

Park ve Oyun Alanları Yapımı

Park ve benzeri oyun alanlarının kurulumu için zeminin yapısı oldukça önemlidir. Bu gibi yerlerin zeminlerinin sağlam şekilde inşa edilmemesi kısa zamanda bozulmalara neden olacaktır. Asfalt, üzerindeki çeşitli kaplama imkânları için dayanıklı bir zemin oluşturmaktadır. Park alanları düzenleme çalışmaları yapılırken bu sebeple asfalt zemin serilmektedir. Zemin dökülme ve presleme işlemleri ile yapılır. Genelde sıcak asfalt dökülerek uygulanarak yapılmaktadır. Mevsim koşullarına göre değişmekle birlikte yaklaşık 10 veya 15 dakikada yapılan zemin kurumaktadır. Ardından yapılan zemin temizlenerek üzerine yapılacak kaplama uygulanır. Bu kaplamalar spor sahalarında da kullanılmaktadır. Fakat parklar için çok daha yumuşak olanlar tercih edilmektedir.

Asfalt Kullanım Alanları

Asfalt daha çok üst yol yapımı alanında tercih edilmektedir. Dayanıklı oluşu ve araçların sürüşü bakımından pürüzsüz bir deneyim yaşatması sebebiyle tercih edilmektedir. Aynı zamanda araçların yol tutuşu için diğer zeminlere göre çok daha avantajlıdır. Kaymaları diğer alternatiflere göre çok daha iyi önlemektedir. Asfalt sadece bu alanlarda kullanılmayıp park alanlarında da tercih edilmektedir. Açık havalarda inşa edilen parklar ve spor kompleksleri sert koşullara karşı dirençli olmalıdır. Bu sebeple park alanları düzenleme çalışmaları için sağlam ve su geçirmez bir zemine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konuda asfalt oldukça iyi performans göstermektedir. Ilık, sıcak asfaltlar en çok kullanılanlar olup spor sahaları ve parklar için çeşitli yüzey kaplamaları ile kullanılmak üzere sağlam bir temel oluşturmaktadır. Göçmen Asfalt Yol olarak en kaliteli hizmetleri siz müşterilerimize memnuniyet garantili olarak sunmaktayız.