Sıcak Asfalt Firması Ankara

Sıcak asfalt firması Ankara

Sıcak asfalt firması Ankara ile profesyonel bir deneyim elde etmek ister misiniz? Kim istemez ki? Asfalt ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı asfalt firması seçimi ile profesyonel bir şekilde elde edebilirsiniz. Şimdi yapmanız gereken tek şey asfalt firması olarak faaliyet gösteren firmamızı tercih etmek olacaktır. Hadi gelin, asfalt firması ile ilgili tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

Asfalt, farklı bileşenlerden oluşan yapay veya doğal kökenli bir malzemedir. Asfalt, yüzey veya petrol bitümüne dayalıdır. İlk seçenek, dünyanın yüzeyine ulaşma sürecinde ve ikincisi – petrol arıtma sürecinde oluşur. Bitüme ek olarak asfalt, kırma taş, çakıl ve kum şeklinde dolgu maddeleri içerir.

Yolların onarımında ve yapımında kullanılan karışımlara “asfalt” denilmesi yanlıştır. Asfalt karışımları, bitüm kombinasyonu şeklinde sadece az miktarda asfalt içerir.

Sıcak asfalt firması Ankara Gelişimi

Yol yapımında doğal asfalt kullanıldığına dair ilk bilgiler 16. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Güney Amerika sakinleri tekniği kullanmaya başladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapay asfalt üretimi 1800’lerin sonlarına kadar başlamadı. Avrupa’da, 19. yüzyılın ortalarına doğru yol yapımında bitüm bazlı bileşikler kullanılmaya başlandı. Büyük Britanya, Fransa, Rusya ve Avusturya’da şehir sokaklarında asfalt yollar ve kaldırımlar yerine asfalt görünmeye başladı.

Asfalt kullanmanın ilk ciddi deneyimi St. Petersburg’da gerçekleşti, ancak bu malzemenin diğer büyük şehirlerde görünmeye başlaması sadece 80’lerdeydi. Rusya hemen kendi asfalt üretim tesisini satın almadı. 30 yıl boyunca yenilik diğer ülkelerden ithal edildi.

Doğal olmayan asfalt betonu iki temel unsur içerir. Bir bağlayıcının işlevleri, düşük viskoziteli, viskoz veya sıvı halde modifiye edilmiş petrol bitüm ve polimer-bitüm bileşenleri tarafından gerçekleştirilir. Dolgu maddelerinin işlevleri çakıl ve kırma taş (5-40 mm fraksiyonlar), mineral tozu ve kum ile gerçekleştirilir. Bu bileşenler, çeşitli boşlukları ortadan kaldırmak ve ayrıca gerekli viskozite ve mukavemeti elde etmek için kullanılır. Asfalt betonu, uygun karışımın serilmesi ve ardından sıkıştırılması sonucu ortaya çıkan modern bir yol yüzeyidir.

Profesyonel Asfalt Firması Hizmetleri

Profesyonel ve kaliteli bir şekilde asfalt firması hizmetleri mi almak istiyorsunuz? Cevabınız evet ise sizlere mükemmel bir hizmet sunduğumuzu ifade edebiliriz. Göçmen Asfalt Yol ile iletişime geçerek bu konu da en kaliteli ve güvenilir hizmeti alabilirsiniz.