Images

Soğuk Asfalt Fiyatları

Soğuk Asfalt Fiyatları

Asfalt uygulamalarında asfaltın sıcak bir şekilde döşenmesi gerekir. Sıcak döşeme işleminin yapılması için tabanın hazırlanması gerekmektedir. Bu hazırlık tabanın tamamen kuru bir yüzeye ve tabana sahip olmasını kapsamaktadır. Böyle bir hazırlığın sonbahar ve kış aylarında yapılması mümkün değildir. Bu gibi durumlar söz konusu olduğunda çoğunlukla soğuk asfalt kullanılır.Soğuk asfalt kaplama maksimum düzeyde dayanıklıdır. Onarım işlerinin bitmesinin hemen ardından rahatlıkla kullanılabilir. Asfalt sıkıştırma işlemi ise onarılan yerden geçen araçlar sayesinde gerçekleşir. Zaman kaybı yaşanmaz. Soğuk asfalt uygulamasıişlemi kolaylaştırır. Soğuk asfalt yönteminin sıcak asfaltlamaya göre avantajları bulunur. Bunlardan biri ise işin çok düşük sıcaklıklarda bile gerçekleştirilebiliyor olmasıdır. Bununla beraber uygulanacak yüzeyin ön hazırlığı tamamen keyfidir. Hazırlık için uygulamada tek yapmanız gereken çukurun tozdan arındırılması olacaktır. Soğuk asfalt taşınması da oldukça kolaydır. Her türlü hava koşulunda taşıma kapasitesi elverişli olan bir araçla yapılabilir. Torbalarda paketlenen soğuk asfalt çok uzun süre saklanabilir. Yıl boyunca kullanıma son derece uygundur.

Hazır Soğuk Asfalt Fiyatları

Yol üst yapılarında kullanılan oluşan çukurların onarılmasında kullanılan hazır asfalt malzemesidir. Bir torba soğuk asfalt 5 cm derinliğinde 0,25 m² alan için kullanılır.  Hazır soğuk asfalt fiyatları uygulama zemininin büyüklüğüne, kullanılacak hazır soğuk asfalt miktarına ve uygulamayı yapacak kurum ya da kuruluşun maliyet hedeflerine göre de değişiklik göstermektedir.Soğuk asfalt maliyeti sıcak asfalta oranla daha düşüktür. Soğuk asfalt fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Asfaltın zemine tutunması için kullanılmakta olan emülsiyon adı ile de anılan asfalt fiyatlarına asfalt emülsiyon fiyatları da denir.

Soğuk Asfalt Uygulaması Yapan Firmalar

Ülkemizde asfalt uygulama işlemleri kurum ve kuruluşlar tarafından ihale usulü ya da teklif verme yöntemiyle soğuk asfalt uygulaması yapan firmalara verilmektedir. Ankara asfalt firmaları, Ankara asfalt işleri dışındaki yerlere de teklif verebilirler. Bu firmalar asfalt yapımı, asfalt serimi ve tamir işleri açık ve kapalı alanları asfaltlama gibi birçok asfalt ihtiyaçlarına cevap vermektedirler. Daha detaylı bilgi için web sitemiz www.asfaltfirmalariankara.com  adresini ziyaret edebilirsiniz.