Images

Soğuk Asfalt Yama Malzemesi

Soğuk Asfalt Yama Malzemesi

Sıcak asfalt uygulamanın mümkün olmadığı ya da hızlı bir uygulamanın gerekli olduğu hallerde kullanılan soğuk asfalt, yol üst yapılarında oluşan çukurların tamiratında kullanılan hazır asfalt tamir malzemesidir. Soğuk asfalt yama malzemesi yüksek performans özelliği nedeniyle uygulandığı alanlarda çok dayanıklı yapısı ve uzun ömürlüdür. Bu özelliklerinin yanı sıra da yapılan asfalt yamanın ömrükadar bir kalıcılığa da olanak tanımaktadır.  Zamanın darlığı ve hava şartlarının olumsuz etkilerine maruz kalmadan trafiği tehlikeye atan çukurların tamiratına olanak sağlar. Ankara bölgesine yakın Ankara asfalt firmaları bu konuda size yardımcı olacaktır. Ankara asfalt firmaları sadece o yöreye değil tüm illere hizmet vermektedir.

Soğuk Asfalt Yama Malzemesi Fiyatları

Soğuk asfalt yama malzemeleri, sıcak asfalt fiyatlarına göre daha ucuz fiyatlara sahiptir. Soğuk asfalt yama malzemelerinin fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan bazı faktörler bulunmaktadır.  Uygulanacak zeminin büyüklüğü, kullanılacak soğuk asfalt yama malzemelerinin miktarının yanı sıra müşterilerin bütçeleri de fiyatlandırma da önemli bir rol oynamaktadır. Yama malzemelerinin kullanım süresi çok uzundur. Bu malzemeler yıl boyunca istenildiği zaman rahatlıkla kullanılabilir.

Soğuk Asfalt Yapımı

Soğuk asfalt yapımında öncelikleonarılan bölgenin mümkün olan en iyi şekilde kenarlarını düzeltmeniz gerekiyor. Ancak kenarları dik olmasına da dikkat ediniz. Bunun yanı sıra bölgede bulunan gevşek malzemeyi, tozu, buzu ve aşırı suyu süpürge ya da sert bir fırça yardımı ile temizleyin. Çünkü bu işlem esnasında yapışma miktarı artacaktır. Sayılan işlemleri tamamladıktan sonra yeterli miktarda soğuk asfalt yama malzemesini oluşan tamir etmek istediğiniz çukura boşaltmanız gerekiyor. Hemen sonrasında ise kürek ve tırmık yardımı ile boşalttığınız soğuk yama malzemesini yayınız. Yayma işlemini tamamladıktan sonra silindir, kompaktör veya el tokmağı ile sıkıştırma işlemini gerçekleştiriniz. Sıkıştırma işlemini tamamladıktan sonra yol artık trafiğe açılacak duruma gelecektir. Soğuk yama malzemesi ile yapacağınız işlemler dakikalar içinde hızlı bir biçimde yapılır. Hava şartlarından etkilenmediği için her sıcaklık ve mevsimde rahatlıkla kullanılabilir. Bununla beraber bazı uygulamaların yapılacak ön hazırlıklar tamamen keyfidir. Kapasitesi uygun olan her türlü araçla taşınabilir.