Images

Soğuk Asfalt

FluxerA soğuk asfalt yama katkısı, agrega ve bitüm ile birlikte sıcak karışım şeklinde üretilen asfaltın, soğutulduktan sonra torba içinde veya yığın halinde aylarca bozulmadan saklanabilmesine imkan sağlayan katkı malzemesidir. Ortalama zeminde kalma süresi 6 aydır. Kışın sıcak asfaltın yapılamayacağı zamanlarda yapılır kış bittiği zaman sıcak asfaltın yapılması daha iyi olur. 

2. BİTUMLÜ HARÇ KAPLAMA SLURRY SEAL ASFALT KAPLAMA 

SOĞUK ASFALT NEDİR? 

Ankara Soğuk Asfalt olarak adlandırılan Slurry Seal ; tek tip agrega boyutu ve asfalt emiyonunun uygun miktarlarda karışmasıyla elde edilmektedir. Sıcak karışımlı (BSK) asfalta göre mevcut zeminlerde tamiratı ve tadilatı sağlamak estetik bir görüntüyü elde etmekte kolay çözüm sağlamaktadır. Maliyeti sıcak asfalt kaplamasına göre uygundur. Sıcak asfalt kaplama uygulaması bakımında 165 derece civarı asfalt plentinden dizaynı yapıldıktan sonra çıkan asfalt serim için fazla soğumadan hemen serilip sıkıştırılması gerekmektedir. Soğuk asfaltta bu gibi sorunlar yoktur.

Ankara asfalt firmaları öncüsü firmamız Göçmen Asfalt Yol soğuk asfalt kaplama tamirat hız kasisi baca yükseltme gibi birçok işi mevcut hava koşullarından etkilenmeden kolaylıkla yapabilmektedir. Soğuk asfalt torbalar halinde torba asfalt şeklinde de satışımız nakliyemiz bulunmaktadır. Siz değerli müşterilerimize ihtiyaç olduğu takdirde 12 ay boyunca Ankara geneli hizmet verebilmektedir. 

Yol tutuş kabiliyeti, yolun dayanıklılığı, yolun eğimi üzerinde su kalmaması ve aşınma süresi gibi etkenlerde diğer zemin kaplama çeşitlerine göre oldukça avantajlıdır. Sürüş Kalitesini etkileyen yol üzerindeki tekerlek izleri, tümsekler çukurluklar ve ondilasyonlar ile yüzey düzgünlüğünün ön plana çıkması istenen uygulamalarda Soğuk Asfalt (Bitümlü Harç kaplama) soğuk asfalt oldukça etkilidir ve istenilen sonuçlar kolaylıkla masrafsız bir şekilde soğuk asfalt (Bitümlü Harç kaplama) oldukça etkilidir ve istenilen sonuçlar kolaylıkla masrafsız bir şekilde elde edilir.

Beton kaplamaların zeminde renksiz gevrek bakım ve kür gerektirmesinin aksine asfalt kaplamalar esnek ve kolaylıkla şekil alabilen bir malzemedir. Yapısındaki bu esnekliği ham maddesi olan petrol ürünlerinden almaktadır.

Asfalt agerasıyla sıcak bitümün aderansının sağlamasında ve dayanım kazanmasında üretim safhaları çok etkilidir. Ankara soğuk asfalt hizmetini firmamız pratik br şekilde yürütmektedir. Mevcut yapının ihtiyacına göre torba asfalt halinde kolay uygulanabilir hale getirmiştir. Ankara genelinde Avm, site otoparkı, fabrika sahaları, kamu kurumları, özel kurumlar ve daha birçok bölge sahalarına hizmet vermektedir. Göçmen asfalt yol olarak kaliteli ürünü uygun fiyata ve hızlı bir şekilde tedarikini aynı zamanda uygulamasını yapmaktayız. Kaliteden ödün vermeden sizlere en uygun çözümü sağlamak için iletişime geçebilirsiniz. 

SOĞUK ASFALT NE İLE YAPILIR? ve AGREGA GRADASYON TIPLERİ 

SOĞUK ASFALT Harç kaplama makineleri genellikle kamyon üstü monteli özel tasarımlı gelişmiş araçlar tarafından uygulanabilir, Bu teknoloji 1930 larda Almanya da bulunmuş olmasına rağmen, hayata geçirilmesi ancak 1960 larda bu tip gelişmiş makinelerin üretilmesi ile mümkün olabilmiştir. 

3 tip Agrega Gradasyon tipi uygulanabilir. En küçük 4- 5 mm , en buyük ise 9,5 mm dir. Buradaki agrega gradasyon tipleri uygulaması yapılacak olan alanlın zeminiyle doğrudan ilişkilidir. Agrega fradasyonu tane çapları büyük olması malzemenin o denli yüke girebilmesi uygulama sonrası çökme veya asfalt ta oluşabilecek sorunların en uygun malzeme seçimiyle olması önem arz etmektedir. 

SOĞUK ASFALT NASIL YAPILIR? 

Aşağıda soğuk asfalt serme aracının Malzeme akış şeması bulunmaktadır; 
Kamyon üstü Monteli olan bu gelişmiş araçlar da; 

  • 1. bölmede ince gradasyonlu agrega 
  • 2. bölmede Filler 
  • 3. bölmede Agrega gelişine izin veren kapak 
  • 4. bölmede agregayı taşıyan konveyor 
  • 5.  bölmede malzeme emülsyon sprey sistemi 
  • 6.  bölmede su katkı sistemi 
  • 7.  bölmede sistem harç karıştırma sistemi 
  • 8. bölmede malzeme Karıştırılmış Slurry Harcı 
  • 9. bölmede ise Karışım Harcı Yüzeye serim yapan serme tablasından oluşur. 

Böylelikle bitüm harcı Karıştırma ünitesine monteli olan serme kutusu ile harcı yüzeye uygular. Karışım harcına ayrıca bazı katkı malzemeleri istenir ise ilave edilebilir, bu katkı malzemeleri uygulamaya göre değişebileceği gibi, bazen stabilizer, bazen çimento veya modifier olabilir. Kısaca Slurry Seal & Soğuk Asfalt Harç kaplama; Agrega, Su, Emilsüyon ve Filler karıştırılması ile oluşan soğuk harcın yüzeye uygulanması işidir. 

Asfalt zemini tamiratında asfalt yama yapımında kullanımı tercih edilebilir.  
 
SOĞUK ASFALT KULANILMASININ AVANTAJLARI NELERDİR? 

SOĞUK ASFALT zemini kaplanacak olan alanı beklenmeyen hava koşullarına karşı korur ve dayanıklı bir yüzey elde edilmesinde büyük rol oynar . Üretimi ve uygulaması oldukça maliyeti düşük pratik bir çözüm kaynağıdır. Ekonomik olarak oldukça avantajlıdır. Aciliyeti bulunan ana yollarda trafiğinde yoğun olması sebebiyle uygulanması kolay olup oldukça hızlıdır bu nedenle trafik kazalarını büyük ölçüde önler. Kaplamada havanın geçirgenliği ve suyun geçirgenliği büyük oranla ortadan kalkması sebebiyle yol tutuşu artar zemine su geçirimliliği artar  

Ankara asfalt yama firmaları arasında bulunan firmamız 20 yıla yakın bir süre içerisinde Ankara asfalt sektöründe sizler için hizmet vermekteyiz. Asfalt malzemesi çevrenin düzenlenmesinde estetik ve kaliteli bir görüntü sağlar Ankara’nın çeşitli bölgelerinde tamamlamış olduğumuz işler bunların en güzel örneğidir sizde Ankara asfalt hizmetimizden faydalanmak için iletişime geçebilirsiniz.