Images

Trafik Işıkları Çizgi Çalışması 

Trafik Işıkları Çizgi Çalışması 

Trafik ışıkları için hazırlanan çizgiler bu lambaların dikkat çekmesi için belirleyici özelliklere sahiptir. Yolun bu kısmında dikkat edilecek uyarı ve ibareler trafiğin akışı için büyük önem taşımaktadır. Yayaların bu kısımda geçeceği yolun belirtilmesi ve buna dikkat edilmesi için trafik lambaları çizgileri belirgin olmalıdır. Trafik ışıkları çizgi çalışması yoldaki akışın kesintiye uğradığı bu kısım arabaların hızlarını ayarlamaları konusunda aslında büyük bir işleve sahiptir. Bu boyalar çeşitli özelliklere sahip olup farklı ihtiyaçlara göre uygulanmaktadır. Trafiğin yoğun olduğu kısımlarda daha az olanlara göre farklı tercihlerde bulunulabilmektedir.

Trafik Işıkları Çizgi Çalışması Nasıl Yapılır?

Çizgi çalışmalarında kullanılan farklı boyalar farklı uygulanış tekniklerine sahip olabilir. Bazı boyaların bazı mekânlarda uygulanması daha uygun olmaktadır. Fakat genel itibari ile farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Trafik ışıkları çizgi çalışması için uygulanan boyalar gece trafik akışının yoğun olduğu kısımlar için daha farklı seçilmektedir. Örneğin otoparklarda kullanılan fosforlu özelliklere sahip olan boyalar gece sürüşleri için kullanılan yollarda yol çizgisi ya da trafik ışıkları için de ağırlıklı olarak tercih edilmektedirler. Bu boya soğuk yol boyası olup ısıtılmasına gerek olmadan uygulanmaktadır. Püskürtme ya da serpme teknikleri ile uygulanması tercih edilmektedir. Hızlı kurumakta olan bu çeşitler bazı boya çeşitlerine göre daha uzun ömürlüdür. Sadece trafik lambaları ve otoparklar değil; alış veriş merkezleri ve fabrikalarda da kullanılabilmektedir. Site içi yönlendirme amaçlı olarak da kullanılabiliyor olup firmamızca sizler için en kaliteli malzemeler kullanılarak yapılmaktadır.

Yol Çizgisi ve İşaretleri Nasıl Uygulanır?

Trafik ışıkları için yapılan çizgi çalışmaları için daha çok soğuk yol çizgi boyaları tercih edilmektedir. Yol çizgisi için kullanılan bu boya uygulanışı ile diğerlerinden daha ön plana çıkmaktadır. Diğer yöntemlerden daha güvenli ve kolay olmasının yanı sıra hızlı kurumakta ve yolu kullanıma daha erken açmaktadır. Bunun yanında trafik ışıkları çizgi çalışması için de uygulanan bu boyalar cam küre eşliğinde sabitlenerek uygulanmaktadır. Trafiğin yoğun olarak akışta olduğu yerler için ise kompenantlı yol çizgisi boyası tercih edilmektedir. Ren seçenekleri bu boyalar için geniş olup kullanıcılarına farklı imkânlar sunmakta ve trafiği daha güvenli hale getirmektedirler.