Images

Trimer asfalt çalışması

Trimer Makinesi Nedir ve Ne İşe Yarar?       

Günümüzde pek çok teknolojik aletler arasında yerini alan trimer makinesi her türlü yumuşak ve orta sertlik arasındaki; kayaları, asfaltları ve kömürü ayırt ederek zeminden çıkarmak için kullanılan mekanik kazıma tamburuna sahip yüzey maden makinesidir. Trimer makinesi kullanıldığı alanlara göre değişkenlik gösterebilir. Asfalt kazıma makinesi yükseklikleri ayarlanabilen iki farklı tasarıma sahip olan paletleri ile iki aşamalı bant sistemi ile donatılmış bir makinedir. Trimer asfalt kazıma makinesi bu özelliklerinden dolayı yol yapımında; asfalt bakım ve onarım sırasında eski asfaltı zeminden kazıyarak taşıyıcı sistem özelliği ile istenilen bir başka yere aktarılabilmektedir. Bu nedenle yol yapımı ve onarımı yapılırken pratik ve ekonomik açıdan büyük avantaj sağlayan trimer makinesi çok fazla tercih edilmektedir. Trimer makinesi ile yapılması gereken işlemler çok daha hızlı olduğu için yol bakım ve onarımı çok çabuk gerçekleşmektedir. Trimer makineleri sağlamış oldukları hizmetlerden dolayı yalnızca yol yapımında değil madenlerde ve çeşitli inşaat sektörlerinde de oldukça talep edilmektedir.

Trimer Asfalt Kazıma Makinesine Neden İhtiyaç Duyulur?

Dünyada ve ülkemizde çok yoğun olan trafik akışı ve çeşitli iklim koşulları; asfalt yol üzerinde oldukça fazla tahribat ve hasarlara sebep olmaktadır. Tahrip olan yollar, güvenli bir trafik akışına engel olduğundan dolayı çok acil bakım ve onarım gerektirmektedir. Yol bakım ve onarım esnasında çok hızlı ve pratik teknik araçlar tercih edildiği için; bunlar arasında trimer asfalt kazıma makinesi de yer almaktadır. Asfalt kazıma makinesi kırılan ve çatlayan yol yüzeyini büyük bir itina ile kazıyarak çıkan; atıkları da anında başka bir yere aktarabildiği için; yol bakım ve onarı işlemini de hızlandırmış olmaktadır. Bu sadeye yol güvenli bir şekilde yoğun trafiğe tekrar elverişli hale getirilmektedir. Ayrıca yol kazıma işlemi yapılırken çıkan irili ufaklı zemin parçaları da aynı anda tahliye edildiği için; onarım esnasında yapılan uygulama çok hızlı bir şekilde gerçekleşmiş olmaktadır. Asfalt kazıma makinesi ile yol bakım ve onarımı çok daha kolay ve güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

Trimer Asfalt Kazıma Makinesi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Genel olarak asfalt kaplama yollar kullanılan malzemeler ve profesyonel ekipmanlar tarafından uzun yıllar dayanıklılık göstermesi amacıyla yapılmaktadır. Fakat çeşitli dış etkenler ve iklim şartları bu sürecin kısalmasına sebep olabilmektedir. Bu sebeplerden dolayı yollarda oluşan bozulmalar, deformasyonlar, kırıklar ve çatlaklar bakım ve onarım gerektirmektedir. Yapılacak olan onarım esnasında yolda oluşan hasarlı alanların temizlenmesi gerektiği için bu durumda trimer asfalt kazıma makinesine ihtiyaç vardır. Ayrıca asfalt kazıma makinesi, yeni asfalt yol oluşturulması noktasında da yol uygulaması yapılacak olan zemini büyük bir özen ile kazıyarak işleme hazır hale getirmektedir. Düzgün bir şekilde kazınmış olan bu alana asfalt serme işlemi kolaylıkla uygulanacağı için trimer kazıma makinesi yol yapımı sırasında fazla talep görmektedir. Mükemmel bir teknolojik tasarıma sahip olan Asfalt kazıma makinesi ihtiyaç duyulduğu alanlarda oldukça güvenli hizmet vermektedir. Çok pratik ve hızlı uygulama yöntemi ile ekonomik açıdan da tasarruf gösteren trimer asfalt kazıma makinesi ortaya mükemmel bir iş koymaktadır.

İnsanlar Trimer Kazıma Makinesi Ne İçin Tercih Ederler?

Günümüzde şartlarında her türlü iş alanında insanlar her zaman daha hızlı ve pratik çözümler aramaktadır. Bu durum mevcut iş verimini ve gücünü arttıracağı için ilk tercihler arasında yer almaktadır. Günümüzde teknolojinin çok fazla ilerlemiş olması sebebi ile birçok teknik araçlar da son sistem uygulama ile insanların hizmetine sunulmaktadır. İnsanlar artık geçmişte olduğu gibi beden gücü ile uzun zaman çalışarak değil son sistem araçlar ile daha ekonomik ve kısa sürede iş verimini artırmaktadır. Günlük hayat içerisinde hem ticari amaçlı hem de ulaşımı sağlamak amaçlı olarak ihtiyaç duyduğumuz asfalt yollar bu teknik araçlar sayesinde kısa sürede tamamlanarak insanların hizmetine sunulmaktadır. Yoğun trafik ve iklim koşulları sebebi ile zamanla aşınan yollar ise trimer asfalt kazıma makinesi ile kısa sürede onarımı sağlanarak tekrar trafiğe uygun hale getirilmektedir. Yol bakım ve onarı işlerinde oldukça pratik bir çözüm sunduğundan dolayı teknik personel tarafından trimer asfalt kazıma makinesi çok fazla talep görmektedir.

Trimer Asfalt Kazıma Makinesi Çeşitleri

Deformasyona uğramış asfalt yollar için bakım ve onarım gerektiren durumlarda trimer asfalt kazıma makinesine ihtiyaç duyulmaktadır. Trimer asfalt kazıma makineleri, soğuk kazıma makinesi ve modern küçük kazıyıcılar olarak sınıflandırılmaktadır. Değişen mevsim koşulları ve yoğun trafik akışı sebebi ile büyük tahribata uğrayan yollarda onarım sırasında soğuk kazıma makineleri ile asfalt ve beton alanların çok hızlı ve verimli bir şekilde kaldırılması sağlanmış olur. Aynı zamanda da asfalt ve beton alanların katman katman kaldırılmasını sağlarken bir yandan da tekrar asfalt serimi yapılması için uygun profilli düz bir zemin oluşturulmalıdır. Bu arada kaldırılan zemin makine tarafından çeşitlerine göre ayrıştırılarak geri kazanılması da sağlanmaktadır. Asfalt yollardaki bakım ve onarım esnasında küçük ve dar alanların işlenebilmesi için küçük kazıyıcılara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle modern küçük kazıyıcılar yüksek hareketlilik ve esneklik sağlayarak küçük ve dar yüzeylerin işlenmesi için hassas kazma yöntemi ile çalışmaktadır. Küçük kazıyıcılarda kazma tamburu makinenin arkasında yerleştirilmiş olup bu şekilde hizmet sunmaktadır.

Trimer Asfalt Kazma Makinelerinin Sağladığı Yararlar

Asfalt yollar yoğun trafik akışı ve iklim koşulları nedeni ile zamanla aşınma göstermektedir. Bu aşınma ile birlikte meydana gelen aşırı deformasyon ve tahribatlar yollarda acil bakım ve onarım gerektirmektedir. Asfalt yol üzerindeki kırık ve çatlakların öncelikle temizlenerek yeni bir kaplama uygulaması gerektiği için trimer asfalt kazıma makinesine ihtiyaç vardır. Trimer asfalt kazıma makinesi yol üzerinde bulunan kırık ve çatlakları temizleyerek aynı anda yüzeyde düzgün bir alan oluşturarak asfalt seriminin hemen gerçekleştirilmesini sağladığı için oldukça avantajlıdır. Trimer asfalt kazıma makinesi mevcut hava şartlarında da işlerini sürdürdüğü için zaman açısından da oldukça avantaj sağlamaktadır. Oldukça ekonomik ve hızlı bir uygulama ortaya koyan trimer asfalt kazıma makinesi kazıma esnasında kaldırmış olduğu katmanları sertlik oranına göre ayrıştırarak geri kazanılması açısından da avantajlı sayılmaktadır. Trimer asfalt kazıma makinesi mükemmel teknolojik tasarımı ile yol bakım ve onarımı sırasında zamandan da oldukça tasarruf sağlamaktadır.

Göçmen asfalt yol, Ankara asfalt sektöründe güven ve kalitenin simgesi haline gelmiştir. Son 20 yılda yüzlerce trimer asfalt kazıma ve trimer asfalt serimi işlerini başarı ile tamamlanmış; Ankara asfalt sektöründe başarı ile itibar kazanmıştır.

Ücretsiz keşif için İletişim