Images

Voleybol Sahaları Asfalt İşleri 

Voleybol Sahaları Asfalt İşleri 

Asfalt uygulamaları geniş alanlarda yapılmaktadır. Bunlardan birisi olan voleybol sahaları asfalt işleri için Göçmen Asfalt Yol olarak en kaliteli hizmetleri vermekteyiz. Sıcak asfalt uygulamalarından birisi olan voleybol sahası yapımı sporcuların en fazla tercih ettiği zemin çeşitlerindendir. En sert ve soğuk hava koşullarına karşı dayanıklı bir uygulamadır. Bunun yanında kullanıma bağlı olarak gerçekleşen yıpranmaları en aza indirmektedir. Voleybol sahası için gerekli olan çizgi ve işaretleri de gerçekleştirmekte olup sporcular için en ideal koşulları sağlamaktayız. Özellikle zeminin sürtünmesinin önemli olduğu sporlardan olan voleybol ve tenis için en çok tercih edilen çalışma çeşitlerindendir.

Voleybol Sahası Asfalt İşleri Nasıl Yapılır?

Voleybol sahası için uygulanan asfalt zemin çalışmaları sıcak asfalt ile gerçekleştirilmektedir. Sahanın yapılması için ısıtılarak uygulanan sıcak asfalt baskı tekniği ile sabitlenir. Asfaltın kuruması ardından temizlenmesi ile genellikle akrilik zemin kaplama tercih edilmektedir. Voleybol sahası asfalt işleri için zemin çeşidi seçilirken kaymayı önleyici olması önem taşımaktadır. Aynı zamanda topun sekmesi için de yapılacak seçim oldukça önemlidir. Özellikle açık mekânlar için Güneş ışınlarına karşı dayanıklı olması büyük önem taşır. Elastikiyetin önemli olduğu zemin sporlar için hemen kırılmayan ve aşınmayan bir çeşide sahip olmalıdır. Bu sebepten asfaltı saracak ve boşluklarını dolduracak nitelikte kaplama uygulanır. Çocukların kullanımı için yapılan voleybol sahalarında ise düşme ve yaralanmalara karşı daha duyarlı kaplama olan EPDM tercih edilmektedir.

Spor Sahaları Asfalt Uygulamaları

Asfalt uygulamaları genellikle yollarda yapılmakta olup dayanıklılığı ile çeşitli spor sahalarında da tercih edilmektedir. Eğimli yollarda da başarıyla sonuç vermekte olan bu uygulama voleybol sahaları asfalt işleri için en ideal zemin yapı malzemelerindendir. Uygulanan asfalttan zemin hava koşullarına karşı daha dayanıklı olmakla birlikte üzeri için kaplanacak malzemeler için ideal özellikler göstermektedir. Akrilik ve EDPM zeminler en çok tercih edilenler olup sadece voleybol sahaları için kullanılmamaktadır. Basketbol sahaları içinde tercih edilmekte olup asfalt ile birleşen bu zeminler sürtünme kuvveti ile tenis için en çok tercih edilen çeşitlerdendir. Hentbolda da uygulanan asfalt uygulamaları kullanımda sporcular için en ideal koşulları sağlamaktadır.