Yaya Geçitleri Çizgi Çalışması

Yaya Geçitleri Çizgi Çalışması

Yaya Geçitleri Çizgi Çalışması 

Yaya geçitleri için yapılan boyalarda yol çizgileri için uygulanan malzemeler kullanılmaktadır. Yaya geçitleri çizgi çalışması için uygulanacak boyanın asfalt üzerinde yapıldığında yüksek direnç gösterilmesi beklenir. Üzerinden geçecek her türlü aracın ağırlığı ve durumuna karşı her zaman yayalar için geçit özelliğini belli etmelidir. Aksi halde kazalara sebep olunabilir. Bu sebeple firmamızca yapılan yaya geçidi çizgi çalışması güvenlik ve kalite özellikleri gözetildiğinde beğeniyle tercih edilmektedir.

Yaya Geçitleri Çizgi Çalışması Boyaları Nelerdir?

Yaya geçidi için yapılan çizgi çalışmalarında farklı boyalar kullanılabilmektedir. Yolun büyüklüğü ve niteliği bu konuda farklı çeşitlerin uygulanabilir oluşuna yer vermektedir. Örneğin trafiğin yoğun olduğu yerlerde soğuk yol çizgi boyası kullanılması tercih edilmemektedir. Bu boya hızlı koruması ve kolay uygulanmasına karşın sürtünmeye çok dayanıklı değildir. Bu sebeple kullanımın çok yoğun olduğu yollarda kısa sürede silinerek istenen sonucu verememektedir. Termoplastik yol çizgi boyaları uygulanış tekniği malzemesi itibariyle kalıcı ve dayanıklı sonuçlar vermektedir. Bu sebeple yoğun bir trafik akışının bulunduğu yollar için tercih edilmektedir. Tek kompenantlı boyalar yaya geçitleri çizgi çalışması için en çok tercih edilen çeşitlerden birisidir. Yapısı gereği yol ile bütünleşerek kırılmalara karşı dayanıklı bir özellik göstermektedir. Yaklaşık 18 ay süreli olarak kullanım ömrü bulunmaktadır.

Yaya Geçitleri Çizgi Çalışması Nasıl Yapılır?

Yol veya yaya geçitleri için yapılan çizgi çalışmaları boyaların çeşidine göre farklı uygulanışa sahiptir. Bunun sebebi boyaların farklı maddeler ya da çeşitli sıcaklıklar ile uygulanıyor olmasından kaynaklanabilmektedir. Soğuk yol çizgi boyası püskürtülerek istenen şekilde uygulanır ve ardından cam küreciği ile daha belirgin hale getirilir. Termoplastik boyalar ise 200 dereceye kadar ısıtılarak uygulanmaktadır. Yine püskürtülerek ya da serpilerek uygulanabilir. Tek kompenantlı olan boyalar uygulanış itibariyle renkli ve çeşitli semboller eşliğinde uygulanabilmektedir. Yaya geçitleri çizgi çalışması yapılırken bu özelliklerinden faydalanılabilmektedir. Yaya geçitleri için yaratıcı ya da belirgin alternatifler arayanlar için firmamız başarıyla sıra dışı uygulamalara yer vermektedir. Fosforlu ve renkli yaya geçidi tasarımları ile trafikte iyi sonuçlar alınmaktadır.

 

Bir cevap yazın