Images

Asfalt Boya Fiyatı

Asfalt boya fiyatı, söz konusu üründen ve hizmetten yararlanabilmek adına tercih edilen ürünlerin fiyatlarını ifade etmektedir. Bu kapsamda asfalt boyası fiyatları ile ilgili detaylı ve profesyonel bilgi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Şimdi gelin, asfalt boyası fiyatı ile ilgili detaylı ve profesyonel bilgileri hep birlikte inceleyeli.

Asfalt Nedir?

Ayrıca asfalt, yüzeye veya yağa mineral dolgular içeren bitüm çakıl, ezilmiş esaslı doğal veya yapay çok bileşenli bir malzemedir.  Aslında asfalt teriminin yol asfalt karışımlarına uygulanması yanlıştır. Bitüm karışımı olarak toplam kütledeki asfalt içeriği birkaç kat daha azdır ve malzemenin kalitesine bağlıdır.

Doğal asfaltın yol yapımında kullanıldığına dair ilk sözler 16. yüzyıla ve Güney Amerika’ya dayanmaktadır . Yapay döküm asfalt karışımlarının üretimi ABD’de ancak 19. yüzyılın sonunda ortaya çıkmıştır. Bitüm-mineral bileşimleri Avrupa sokaklarına biraz daha erken gelmiştir.

Yapay asfalt karışımları iki ana bileşenden oluşmaktadır. Viskoz, düşük viskoziteli veya sıvı petrol, modifiye bitüm ve PBB  bağlayıcı görevi görür. 5-10 mm’den 20-40 mm’ye kadar farklı; fraksiyonlarda kırma taş / çakıl, mukavemet, viskozite ve boşlukları doldurmak için dolgu maddesi olarak kum ve mineral tozu kullanılır. Asfalt betonu, asfalt betonu karışımının döşenmesi ve sıkıştırılmasıyla elde edilen yekpare bir yol yüzeyidir.

Asfalt Boya Fiyatı ile İlgili Detaylar

Her şeyden önce herhangi bir asfalt beton karışımının üretimindeki ana adımlar; bileşenlerin hazırlanması, karıştırılması ve bunkerde depoya gönderilmesidir. Bu nedenle imalatlar sabit ve seyyar (yol şantiyesine yakın) fabrikalarda yapılmaktadır.

Genel teknolojik aşamalar:

  • Karışımın bileşenlerinin hazırlanması. Mineral dolgular ezilmekte ve bir elek kullanılarak fraksiyonlara ayrılmakta, kurutulmakta, ısıtılmakta, dozlanmakta ve karıştırıcıya beslenmekte.
  • Bitüm hazırlığı. Isıtılan bitüm, bitüm ergitme tesisine beslenmekte, sürekli karıştırılarak tutulmakta, yüzey aktif maddeler eklenekte ve nem buharlaşana kadar sıcaklık yükseltilmekte; çalışan kazanlara ve karıştırıcı dozajına gönderilmekte.
  • Bileşenlerin karıştırılması. Hazırlanan kırmataş / çakıl, kum, mineral tozu ilavesiyle “kuru” karıştırma ve ardından ısıtılan; bitüm ilavesiyle ve homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılması için bir cebri asfalt karıştırıcıya beslenmekte.

Siz de en profesyonel ve kaliteli hizmetlerden yarar sağlamak için; Göçmen Asfalt Yol ile iletişime geçebilirsiniz.