Images

Asfalt Boyası Nasıl Uygulanır

Asfalt boyası nasıl uygulanır? Asfalt boyası bitümün eritilmesi ile elde edilmekte.  Bu boya ile kaplanan yüzeyler çok parlaktır ve karbon siyahı eklenerek mat yüzeyler elde edilebilmekte. Söz konusu boyanın uygulanma şekli ise aşağıdaki gibidir.

Hazırlık Katmanı

Bitümlü bir boyanın son katlarının uygulanmasından önce; işlenen yüzeyin gözeneklerine nüfuz eden ve yüzey pürüzlerini telafi eden soğuk uygulamalı sıvı bitümlü bir hazırlık tabakası uygulanmalıdır. Bu tabaka için bitümlü çözeltiler; katran ve kömür çözeltileri ve sulu katran veya bitüm emülsiyonları kullanılmakta. Bu malzemelerin organik çözücüler içinde çözüldüğü bitüm ve katran çözeltileri sadece hava ile kurutulmuş duvarlarda kullanılmakta.

Duvarlar nemliyse, su yalıtım katmanları uygulanırken; seyreltik bitüm veya kömür katranı emülsiyonları kullanılmakta. Bu malzemelerle duvarlar kuru ise nemlendirilmesi uygundur. Emülsiyonlar dona karşı hassastır, ancak çözeltiler son derece yanıcı oldukları için büyük önlemler gerektirir. Zemin tabakaları ve son tabakalar hep aynı malzemeden elde edilmelidir.

Son Kat Asfalt Boyası

Asfalt boyası nasıl uygulanır? Hazırlık katı uygulandıktan sonra, genellikle iki veya daha fazla kat alsfatik boya uygulanır; sıcak ise iki katman ve soğuk ise üç katman çünkü soğuk uygulanan ürünlerde solventin uçması nedeniyle katmanın katılığı azalır. Bitümlü çözeltiler ve emülsiyonlar ve kömür katranı emülsiyonları soğuk uygulanabilmekte. Mineral tozu eklenmiş veya eklenmemiş (dolgu maddesi) bitümler ve kömür katranları; ısı viskozitelerini kaybetmelerine neden olduğunda sıcak olarak uygulanır.

Sıcak uygulanan son katlar, özellikle pürüzlü veya pürüzlü yüzeyler için uygundur. Aslında, soğuk uygulamalı bir sıvı hazırlama katı ile birlikte sıvasız tuğla duvar duvarlarının su yalıtımı için tek uygunlardır .

Sızdırmazlık katmanları; zeminle temas halinde olan ve böyle bir işleme tabi tutulmadıkları takdirde; nemi emecek olan duvarlar için etkili bir koruma elde etmeyi mümkün kılar.

Profesyonel Asfalt Boyası İşleri

Profesyonel asfalt boyası işleri ile ilgili detaylı bir şekilde hizmet almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Firmamızın sunduğu kaliteli ve profesyonel asfalt boyası hizmetleri ile ilgili detaylı; bir şekilde bilgi almak ve en iyi hizmetleri elde etmek istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.