Images

Asfalt Çeşitleri

Asfalt çeşitleri, ana kaynağı yarı katı bileşik olarak türetildiği petrol olan bitüm olarak da adlandırılır ve kalın, yapışkan, siyah, oldukça viskoz bir sıvıdır. Zift olarak sınıflandırılır ve hem doğal tortularda hem de rafine ürünlerde bulunur. Asfalt, 20. yüzyıldan önce asfalt için kullanılan terimdir.

Isıtıldığında, asfalt malzemeleri bazı koşullar altında yumuşar ve elastik hale gelir. Bir bağlayıcı veya yapıştırıcı olarak kullanıldığı durumlar dışında, asfaltın mekanik özellikleri çok az önem taşır. Asfalt kaliteleri aşağıdaki gibidir:

  • Doğal Asfalt
  • Artık Asfalt
  • Mastik Asfalt
  • Asfalt Çimentosu
  • Kesme Asfalt
  • Asfalt Emülsiyonu

Doğal Asfalt

Göl asfaltı ve Kaya asfaltı iki tür doğal asfalttır. 3 İla 60 metre derinlikte, göl asfaltı Trinidad gölleri gibi alanlarda fosil yatakları olarak bulunabilmekte. Yaklaşık yüzde 30 su içeriğine sahip yüzde 40 ila 70 saf bitümden oluşur.

Artık Asfalt

Ham petrol yağını asferik bir bazla birleştirerek ve damıtarak yapılmakta.

Mastik Asfalt

Bu arada aynı zamanda yapay asfalt olarak da bilinmekte, kireçtaşı, toz, ince ve kaba agregalar gibi gerekli minerallerin sıvı halde ısıtılan siyah bitüm ile birleştirilmesiyle yapılmakta. Soğudukça sert bir elastik bloğa sertleşir. Şantiyede tekrar ısıtılan ve su yalıtımı ve kaldırım yapımı için kullanılmakta. Mastik asfalt uzun ömürlü, sağlam, suya dayanıklı, emici olmayan, yanıcı olmayan ve sessizdir.

 

Asfalt Çimentosu

Yapışkan özelliklere sahip ve mastik asfalt yapmak için kullanılabilen akı yağları ile bitüm ve asfalt karışımıdır. Bitümlü kaplamaların üretiminde tercih edilir.

Kesme Asfalt

Ayrıca asfalt çimentosu ve bir petrol çözücüsünden oluşan sıvı bir asfalttır. Daha düşük sıcaklıklarda asfalt viskozitesini en aza indirdikleri için bitümlü boyalarda, çatı onarımlarında ve diğer uygulamalarda kullanılırlar.

Profesyonel Asfalt Çeşitleri

Profesyonel ve kaliteli bir şekilde asfalt çeşitleri ile eşsiz bir deneyim elde edebilirsiniz. Mükemmel bir asfalt çeşidine sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek bu noktada en iyi şekilde bilgi alabilirsiniz. Hadi, en kaliteli ve güvenilir bir şekilde asfalt hizmeti almak için hemen bizimle iletişime geçin. Profesyonel hizmetler sizleri bekliyor.