Images

Asfalt M3 Kaç Ton

Asfalt M3 Kaç Ton? Asfalt, bir katkı ve yapı malzemesi olarak en çok kullanılan malzemelerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Asfaltın çok yaygın bir şekilde kullanılması bu konuda pek çok soru işaretini de beraberinde getirmektedir. Siz de asfaltla ilgileniyor ve bu konuda nelerle karşı karşıya olduğunuzu merak mı ediyorsunuz? O halde en yaygın soru işaretlerinden bir tanesi olarak asfalt m3 kaç ton sorusuna cevap verelim!

Asfalt, ısıtılarak dökülen ve kuru formla sıcak formu arasında hacim farklılıkları olabilen maddelerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra karışıma eklenen maddelerin özellikleri dikkate alındığında da hacim olarak farklılıklar göstermekte. Bu nedenle de asfalt m3 kaç ton eder sorusuna yaklaşık cevaplar vermek daha sağlıklı olacaktır.

Asfalt Ağırlık ve Hacim Hesaplama

Asfalt projelerinde gerçekleştirilen hesaplamalar da yaklaşık hesaplar olduğundan; ufak toleranslarla ağırlık ve hacim hesaplama işlemleri gerçekleşmektedir. Bu kapsamda dökme asfalt için 1 tonun 0,435 m3 olduğu kabul edilmektedir. Öte yandan mastik asfalt için 1 ton yaklaşık 0,500 m3 hesabı yapılmaktadır.

Asfalt hacim ve ağırlık hesaplamalarında ön plana çıkan bu durumun yanı sıra bazen kullanılan; karışımın daha hafif ya da ağır olması da mümkündür. Çünkü karışımın daha kaliteli ya da standart olması istendiğinde içerisine eklenen; maddelerde farklılıklar meydana gelmesi söz konusu olur.

Asfaltın Tonu Ne Kadar?

Asfalt satın alarak en kaliteli çözümlere başvurmak istiyorsanız tam da; bu noktada asfaltın ton fiyatını öğrenmeniz değerli olacaktır. Peki, 1 ton asfalt için ödemeniz gereken ücret ne kadardır?

Asfalt ile alakalı net bir fiyat bareminden söz etmek pek mümkün değildir. Zira asfalt, kullanım alanına ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. Örneğin soğuk asfaltın ton fiyatıyla sıcak asfaltın ton fiyatı kıyaslanamaz. Durum böyle olunca net fiyatlar için araştırma yapmak gerekir.

Siz de projeniz kapsamında en başarılı çözümler için mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz. Satın alacağınız kaliteli malzemeler sayesinde hem daha başarılı sonuçlar elde etmekte hem de kusursuz; bir çözüm sunmanın avantajlarını da hissettirebileceksiniz. Zirve Asfalt ile kaliteyi yakalayın!