Images

Asfalt Şantiyesi

Asfalt şantiyesi, asfalt ürününün üretildiği şantiye olarak ifade edilebilir. Söz konusu asfalt şantiyesi kapsamında sizde birbirinden kaliteli şekilde hizmetler alabilirsiniz. Bu doğrultuda firmamızın asfalt şantiyesi alanında profesyonel ve kaliteli şekilde hizmetler sunduğunu ifade etmemiz mümkündür.

Kaldırım oluşturma yöntem ve teknikleri kaldırım olarak bilinir. Bu amaçla kullanılan birkaç malzeme vardır. Ancak bugün yol müteahhitlerinin çoğu, birçok proje oluşturmak için asfalt kullanıyor. Asfalt tamamen siyahtır ve torbalı çimentoya benzer bir homojenliğe sahiptir. Beton gibi, kıvamı itibariyle inşaat kumu, ince taneli granit kırmataş ve bitümden oluşur.

Asfalt Yolun Avantajları

Asfaltın yol kaplama malzemesi olarak popüler olmasının başlıca nedenleri şunlardır:

Asfaltın yol ve otoyol yapımında tercih edilmesinin ana nedeni montaj kolaylığıdır. Hızlı sonuç vermesiyle de bilinmekte. Bu, özellikle işi mümkün olan en kısa sürede tamamlamanız gerektiğinde, yol ve sokak rehabilitasyonu için iyi bir seçimdir.

Ancak asfaltla ilişkilendirilen ikinci ana işlev, ucuz yapı malzemesidir. Sadece ucuz değil, aynı zamanda hazırlanması daha az zaman alır. Beton, asfalttan farklı olarak çok daha yavaş sertleşir, bu da otoyolların ve kavşakların uzun süre engelleneceği veya kapatılacağı anlamına gelir.

Ayrıca atmosferik ve doğal etkilere karşı dayanıklıdır. Hava koşullarındaki ani değişiklikler malzemeyi çok az etkiler. Bu nedenle kaldırımlar, otoparklar, oyun alanları ve ayrıca ağır kamyonların üzerinde seyahat ettiği ağır yüklerin bulunduğu otoyollarda kullanılmakta. Bu, malzemenin çok etkileyici bir özelliğidir. Geri dönüştürülmekte, yani asfalt tekrar tekrar kullanılmakta. Aynı malzemeyi birden çok kez kullanmak, doğal kaynaklarımızı koruduğumuz anlamına gelir. Ayrıca daha az malzeme atıldığı için atık bertaraf durumunu da azaltır.  Bu malzemeyi yolların, otoparkların, kaldırımların ve diğer çeşitli nesnelerin yapımında kullanan birçok yol müteahhidi vardır.

Profesyonel Asfalt Şantiyesi

Profesyonel ve kaliteli bir şekilde Ankara’da asfalt hizmeti almak isterseniz yapmanız gereken tek şey bizi tercih etmektir. Bu alanda mükemmel bir deneyim elde etmek isteyen kişiler firmamız aracılığı ile eşsiz bir deneyim elde edebilirler. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilmekte ve en iyi şekilde bilgilenebilirsiniz.