Images

Asfalt Üretimi Nasıl Olur?

Asfalt üretimi nasıl olur? Asfalt üretimi, çeşitli yöntemler ve adımlar dahilinde gerçekleştirilmektedir. Bu noktada profesyonel bir şekilde asfalt yol hizmeti veren firmalar da asfalt üretimi noktasında son derece başarılı ve profesyoneldir. Siz de bu alanda en kaliteli ve güvenilir bir şekilde hizmet almak için doğru adrestesiniz. Firmamızın sizlere sunduğu bu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmak için hemen harekete geçebilirsiniz. Bu sayede firmamızın en kaliteli  ve güvenilir hizmetlerinden yarar sağlayabilirsiniz

Asfalt Üretiminde Önemli Noktalar Nelerdir?

Çok kolay işlenen veya itilebilen karışımlara hassas karışımlar denir. Hassas karışımlar düzgün bir şekilde yerleştirilemeyecek ve sıkıştırılamayacak kadar kararsızdır. Bunlara genellikle mineral dolgu eksikliği; çok fazla orta boy kum ve pürüzsüz, yuvarlak agrega parçacıkları ve/veya karışımdaki çok fazla nem neden olur. Normalde işlenebilirlik sorunlarına önemli bir katkıda bulunmasa da; asfalt bağlayıcının işlenebilirlik üzerinde bir miktar etkisi vardır. Karışımın sıcaklığı bağlayıcının viskozitesini etkilediğinden; çok düşük bir sıcaklık karışımı çalışamaz hale getirir; çok yüksek bir sıcaklık ise onu yumuşatabilmektedir. Bağlayıcı derecesi, karışımdaki bağlayıcı yüzdesi gibi işlenebilirliği de etkileyebilmekte.

Esneklik, bir asfalt kaplamanın; alt zemindeki kademeli oturmalara ve hareketlere çatlama olmadan uyum sağlama yeteneğidir. Hemen hemen tüm alt zeminler ya çöktüğünden (yük altında) ya da yükseldiğinden (toprak genişlemesinden dolayı); esneklik tüm asfalt kaplamalar için arzu edilen bir özelliktir. Yüksek bağlayıcı içerikli açık dereceli bir karışım, genellikle yoğun dereceli, düşük bağlayıcı içerikli bir karışımdan daha esnektir. Bazen esneklik ihtiyacı, istikrar gereklilikleriyle çatışır, bu nedenle ödünlerin verilmesi gerekir.

Değiştirilen karışımın, boşluk içeriği ve stabilite gibi diğer tüm tasarım kriterlerini karşılamasını sağlamak için özen gösterilmelidir. Çok yüksek dolgu içeriği de işlenebilirliği etkileyebilir. Karışımın sakızlı olmasına neden olarak sıkıştırmayı zorlaştırabilmektedir. İşlenebilirlik, rögar kapakları; keskin eğriler ve diğer engellerin etrafında oldukça fazla el yerleştirme ve tırmıklama (yapıştırma) gerektiğinde özellikle önemlidir. Bu tür alanlarda kullanılan karışımların yüksek oranda uygulanabilir olması önemlidir.

Profesyonel Asfalt Üretimi

Asfalt üretimi nasıl olur? Her şeyden önce profesyonel ve kaliteli bir şekilde asfalt üretimi hizmeti veren firmamız aracılığı ile eşsiz bir deneyim elde etmek sizin elinizde! Hadi, en güvenilir hizmetlerden yarar sağlamak için hemen harekete geçin.