Beyaz Asfalt Boyası

Beyaz Asfalt Boyası

Beyaz asfalt boyası ile asfaltların çeşitli yerlerinin istenilen şekilde boyanması mümkün hale gelmektedir. Bu noktada beyaz asfalt boyası ile ilgili birçok önemli detayın varlığından söz edebiliriz. Siz de beyaz asfalt boyasına ihtiyaç duyuyor ve asfaltı bu boya ile çeşitli amaçlar doğrultusunda boyamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sizlere sunduğumuz avantajlı hizmetlerden en iyi şekilde faydalanabilir ve profesyonel bir deneyim elde edebilirsiniz. Şimdi gelin, öncelikle asfaltın ne olduğunu inceleyelim.

Beyaz Asfalt Boyası Özellikleri

Kayma direnci, bir asfalt yüzeyinin; özellikle ıslakken araç lastiklerinin kaymasını veya kaymasını en aza indirme yeteneğidir. İyi bir patinaj direnci için; lastik sırtı; kaldırım yüzeyindeki bir su tabakasına binme (suda kızaklama) yerine agrega parçacıkları ile teması sürdürebilmektedir. Patinaj direnci tipik olarak; kaplama yüzeyinin kontrollü bir şekilde ıslatılması altında standart bir sırtlı lastik ile sahada saatte 40 mil hızla ölçülmekte. Pek çok küçük tepe ve vadiye sahip pürüzlü bir kaplama yüzeyi; pürüzsüz bir yüzeye göre daha fazla kayma direncine sahip olacaktır. En iyi kayma direnci; yaklaşık 3/8 inç-1/2 inç (10-13 mm) maksimum boyutta bir agrega ile nispeten açık dereceli bir karışımda kaba dokulu agrega ile elde edilmekte. Pürüzlü bir yüzeye sahip olmanın yanı sıra; agregalar trafik altında cilalanmaya (düzleşmeye) dayanmalıdır. Kalkerli agregalar; silisli agregalardan daha kolay parlatır. Sürtünme veya akma eğiliminde olan (asfalt yüzeye kadar fışkıran) dengesiz karışımlar ciddi kayma direnci problemlerine neden olur.

Kaplamanın kalınlık ve mukavemet özellikleri ile alt zeminin destekleme gücünün de kaplama ömrünü belirlemede ve yüke bağlı çatlamayı önlemede büyük etkisi vardır. Kalın, iyi desteklenmiş kaplamalar; yükleme altında ince veya zayıf desteklenmiş kaplamalar kadar eğilmez. Bu nedenle yorulma ömürleri daha uzundur.

Profesyonel Asfalt Yol Hizmetleri

Her şeyden önce profesyonel ve kaliteli bir şekilde hizmet almak ve asfaltların sağladığı özelliklerden yarar sağlamak için doğru adrestesiniz. Bu noktada bizimle iletişime geçerek detaylı ve profesyonel bir şekilde bilgi edinebilirsiniz. Hadi, en kaliteli ve güvenilir hizmetler için siz de hemen harekete geçin.