Güncel Asfalt Fiyatları

Güncel Asfalt Fiyatları

Güncel asfalt fiyatları ile ilgili en doğru bilgilere sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Güncel asfalt fiyatıı kapsamında mükemmel bir deneyim elde etmek için yazımızı okumaya başlayabilirsiniz. Şimdi gelin, güncel asfalt fiyatları ile ilgili tüm merak ettiklerinizi inceleyelim.

Asfalt ile İlgili Temel Bileşenler

Yolları inşa ederken, en çok asfalt kullanılmakta. Döşemeden sonra katılaşan viskoz bir madde olan bir yapı malzemesi. Asfalt, bitümlü bağlayıcı (bitüm karışımı), kum, çakıl ve mineral katkıların karıştırılmasıyla yapılmaktadır. Bu malzeme diğer inşaat endüstrilerinde kullanılmaktadır, ancak günümüzde asfaltın en yaygın kullanıldığı alan yol yüzeyidir. Asfalt yardımı ile çeşitli macunlar, yapıştırıcılar, vernikler, su yalıtımı, elektrik yalıtımı; ve hatta çatı kaplama malzemelerinin yapıldığı zamanlar vardır.

 Asfalt Çeşitleri

Doğal Asfalt

Bir bitüm karışımından (toplam bileşimin %70’ine kadar olan karışım dahil) oluşan; ve birkaç sert ve viskoz bitüm grubunu içeren asfalttır. Hafif petrol fraksiyonlarının aşınması sonucu bitümlü bir karışım oluşur; ve %80 karbon, %10 hidrojen ve %10 oksijenden oluşur. Yağ oksidasyon işlemi sırasında, bir ara viskoz madde olan malta açığa çıkar. Sığ oluşum derinliği ve yüzeye serbest petrol erişimi olan petrol kaynaklarında doğal asfalt bulmakta mümkün olmaktadır.

Yapay Asfalt

Yapay asfalt, bitümlü bağlayıcının kum, mineral tozu ve kırmataş ile karıştırılmasıyla üretilmekte. Ayrıca asfalt imalatında genellikle mineral katkılar ve bitüm karışımı kullanılan ana maddelerdir, ancak günümüzde; bu malzemelere ek olarak bağlayıcı özelliklerini artıran ve bitmiş ürünün kalitesini; artıran çeşitli mineral katkılar da kullanılmaktadır. Yapay asfalt sıcak, ılık veya soğuk olabilmekte.

Güncel Asfalt Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Güncel asfalt fiyatları bu hizmetleri sunan firmalar göre belirlenmektedir. Söz konusu fiyatlar ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin bu hizmeti veren firmalar; ile iletişime geçmesi çok önemlidir. Siz de güncel asfalt fiyatlarını merak ediyorsanız öncelikle bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bu hizmeti sunan firmamız ile iletişime geçerek; konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi almaktır. Şimdi gelin, hemen bizimle iletişim kurun ve tüm detayları inceleyelin.