Images

Sıcak Asfalt Ne Zaman Çıktı?

Sıcak Asfalt Ne Zaman Çıktı?

Sıcak asfalt ne zaman çıktı? Araştırması yapıldığında yarım asırdan fazla süredir kullanılmakta olduğu karşımıza çıkmaktadır. Sıcak asfalt, Ankara asfalt firmaları tarafından da sağladığı avantajlar nedeniyle önerilmektedir. Eski teknik asfalt uygulamaları istenilen sonuçları sağlamadığı için birçok farklı alternatif arayışı devam etmekteydi. 1950’li yıllarda bitümlü sıcak karışım ilk kez ortaya çıkmıştır. Yapılan ilk uygulamalar ile sıcak asfalt uygulamasının çok daha dayanıklı olduğu keşfedilmiştir. İstenilen sonuçların elde edilmesi ile beraber tüm dünyaya yayılan sıcak asfalt Osmanlı’dan sonra ciddi manada yol problemi yaşayan Türkiye Cumhuriyeti’nde de çokça kullanılmıştır. Özellikle otomobil endüstrisinin gelişmesi ile beraber yol anında imkanların genişletilmesi ve daha dayanıklı yolların yapılması da bu sayede sağlanmıştır.

Sıcak Asfalt Ton Fiyatı

Sıcak, ılık, soğuk olmak üzere üç farklı asfalt çeşidi bulunmaktadır. Bu üç çeşit kullanım alanları ve sağladığı avantajlar göz önünde bulundurularak tercih edilmektedir. Günümüzde asfalt çeşitleri kadar asfalt katkı maddeleri de asfaltı kullanılacağı alana göre uyum göstermesi için kullanılmaktadır. Bu kapsamda sıcak asfalt ham hali ile çeşitli katkıların kullanıldığı hali arasında fiyat farkı oluşmaktadır. Sıcak asfalt Tip 1 Tip 2 tip 3 olarak satışa sunulmaktadır. 220 Tl den başlayan sıcak asfalt çeşitleri katkı maddelerine göre 280 TL’ye kadar çıkmaktadır. Genellikle ton fiyatı ile satılmakta olan asfalt bitom temel asfalt veya farklı sınıflarda sunulmaktadır. Yüksek miktarda alım yapılması durumlarında 185 tl ye kadar indirim yapılabilmektedir.

Sıcak Asfalt Kullanılmasının Sebebi Nedir?

Sıcak asfalt Ankara asfalt firmaları tarafından en çok önerilen asfalttır. Yeni teknolojisi sayesinde daha da geliştirilmiş olan sıcak asfalt Yollar otoparklar araba yolları veya yarış pistleri gibi birçok alanda çok daha kullanışlı olduğu için tercih edilmektedir. Sıcak asfaltın elastik yapısı sayesinde çok ağır tonajlı araçların dahi yüklerinin zemine dağıtılması sağlanmakta olduğu için zeminin kolaylıkla bozulmasının önüne geçilmektedir. Aynı zamanda sıcak asfalt soğuduğunda elastik yapısı sayesinde maruz kaldığı darbeler ve yüklere karşı şekil değiştirmiş olsa da zaman içerisinde geri eski haline alma gibi bir özelliğe sahiptir. Sıcak asfalt Ankara asfalt firmaları tarafından en çok da bu özelliği nedeniyle önerilmektedir. Profesyonel sıcak asfalt üretimi yapan firmamız tarafından en uygun fiyatlarla asfalt alımı yapabileceğiniz gibi uygulama hizmeti de talep edebilirsiniz.