Images

Soğuk Asfalt Yapan Firmalar Ankara

Soğuk Asfalt Yapan Firmalar Ankara

Ankara asfalt firmaları asfaltın her alanda hayata girmesi ile farklı hizmetler vermektedir. Bunların arasında ise soğuk asfalt uygulaması ve sıcak asfalt uygulamasını sağlayan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar ile iletişime geçerek kullanılacak alana en uygun asfalt çeşidini ve uygulanışını profesyonellerin ellerine bırakmak mümkündür.

Soğuk Asfalt Yapan Firmalar

Asfaltların her geçen gün kullanımının artması ve soğuk asfaltın kullanım avantajları tercih edilmeye daha yatkın bir hale getirmektedir. Ancak bu asfaltın dökümü veya onarımı esnasında dikkat edilmesi ve aşamaların özenli bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Bu aşamalar ise şunlardan oluşmaktadır;

-Öncelik olarak soğuk asfalt uygulanacak yerin içerisinde toz veya diğer materyaller olmaması gerekmektedir. Bunun için temizleme yapılması gerekmektedir.

-Temizleme işlemi bittikten sonra nemli bir fırça yardımı ile soğuk asfaltın daha iyi bir şekilde yapılması için bitüm emülsiyonu sürülmesi gerekmektedir.

-Emülsiyon sürüldükten sonra ise onarılacak olan çükür istenilen seviyeye gelesiye kadar en fazla 6 cm dökülerek bu işlem tekrarlanmalıdır.

-Dökülen soğuk asfalt ana yolun taban seviyesinden 1 veya 2 santim fazla dökülerek alanın kullanımı ile sıkışarak istenilen seviyeye ulaşması sağlanır.

-Dökülme ve santim ayarları tamamlandıktan sonra ise tabanı düz olan titreşimli aletler ile düzeltme işlemleri yapılır.

-Düzeltme işlemleri bittikten sonra soğuk asfalt uygulaması olmasından dolayı herhangi bir süre beklemek gerekmemektedir. Böylelikle onarma işlemi tamamlanarak hızlı bir şekilde kullanıma açılmaktadır.

Soğuk asfalt ile onarım işlemi yapılırken bahsedilen aşamalar çukur kapatma işlemi için olmaktadır. Ancak çatlak veya çentik olması durumunda sıvı karışım döküldükten sonra soğuk asfalt uygulama işlemleri yapılması gerekmektedir.

Asfalt Firmaları İletişim Numaraları

Ankara asfalt firmaları ve bu alanda hizmet veren birçok asfalt firmasına ulaşmak günümüzde oldukça kolay olmaktadır. Ufak bir internet araştırması ve gerekli yerlere telefon açma ile firmaların iletişim bilgilerine ulaşılabilmektedir. Ancak aralarından seçim yaparken firmaların sunduğu avantajlar önemli olmaktadır. Bu avantajlardan en önemlisi ise nakliyat aşaması olmaktadır. Çünkü asfaltın Ankara asfalt firmaları arasından birinden satın alınmasından sonrasında nakliye işlemini yapmaması size ekstra bir ücret ile geri dönüş yapmaktadır.