Asfalt Serpme Makinesi

Asfalt Serpme MakinesiAsfalt Serpme MakinesiAsfalt Serpme MakinesiAsfalt Serpme MakinesiAsfalt Serpme Makinesi

Asfalt serpme makinesi  sağladığı avantajlardan en iyi şekilde yararlanmak ister misiniz? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz.  Asfaltlamadan önce forkliftin freninin devrede olmadığından emin olun. El işaretlerini kullanan yetkin bir operatör, serme işinin kolaylığını belirleyecektir. Asfalt soğudukça kayaya dönüşür, bu nedenle günün sonunda finişeri tamamen temizlemeniz gerekmektedir. Finişeri temizlemek için tekrar dizel yakıt veya ayırıcı madde kullanılması gerekmektedir. Asfalt finişer üzerindeki sıcaklıklar aşırı derecede yüksektir. Bu nedenle asfalt serpme makinesini çalıştırırken çok dikkatli olmalısınız.

Asfalt Serpme Makinesinin Özellikleri

Bir asfalt serpme makinesini çalıştırmak, makinenin üzerindeki kontrollerin nasıl çalıştığına dair eğitim ve bilgi gerektirir. Finişerin kullanımı konusunda bir kez eğitim aldıktan sonra, onu çalıştırmak zaman ve dikkatli bir komut gerektirir. Asfalt finişer işletmek üç kişilik bir işlemdir.

Asfalt finişerini çalıştırın ve finişerin asfaltla temas edecek her yerine dizel yakıt veya soya veya narenciye bazlı bir ayırıcı madde püskürtün. Bu, asfaltın finişere yapışma olasılığını azaltacaktır. Tablayı veya tesviye cihazını ısıtın. Finişer tablası elektrikli ise tablayı açın. Propan şap ise, ana şap ve uzantılardaki propan brülörlerini yakın. Şap tabanının minimum 250 dereceye ulaşmasını bekleyin. Bitmiş ürününüzün derinliğini belirlemek için asfaltla veya ikiye dört ayakla bir başlangıç ​​pedi oluşturun. Finişer tablasını yüzmeye bırakın, başlangıç ​​pedinize düşecektir.

Asfalt Serpme Makinesi Nasıl Kullanılır?

Konveyörleri ve helezonları açın. Finişer kamyonunun veya transfer makinesinin asfaltı finişer atlama makinesine boşaltmasını sağlayın. Kamyon veya transfer makinesi, finişer operatörü tarafından el sinyalleri ile kontrol edilir. Asfalt kamyondan çıkıp helezonlara geri taşınırken, sol veya sağ tabla operatörü, konveyörler ve helezonlardan geçen malzemenin genişliğini ve miktarını belirler. Finişer tablasını geriye yatırmak derinliği artıracak, öne eğmek ise derinliği azaltacaktır. Finişer, sererken transfer makinesini veya kamyonu iter. Asfalt çekme işleminin sonunda, konveyörü durdurun ve durma noktanızdan kısa bir mesafe önce burgu yapın.

En Kaliteli Asfalt Ürünleri

En kaliteli ve güvenilir asfalt ürünlerine sahip olmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız bu alanda edindiği bilgiler ile sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır.