Images

Hazır Asfalt Nedir?

Hazır asfalt nedir? Hazır asfalt ile asfalt yollarda çeşitli avantajların elde edilebilmesi mümkündür. Son derece önemli asfalt türleri arasında yer alan hazır asfaltın hazırlanışı da son derece kolaydır. Bu noktada firmamız profesyonel ve kaliteli bir şekilde faaliyet göstermektedir.

Hazır asfalt seçimi ile kaliteli bir deneyim elde etmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Hazır Asfalt Nasıl Yapılır?

Hazır asfalt aşamaları aşağıdaki gibidir.

Ancak asfalt yol yapımında son kapalı iş adımını asfaltlama ve sıkıştırma oluşturur. Ancak asfalt karışımı şantiyede, bireysel katmanlar ve katman paketi müşteri tarafından beklenen performansı alacak şekilde işlenmelidir. Aynı zamanda, bitmiş yolun konumu da planlama özelliklerine uygun olmalıdır. Bu nedenle hem kurulum hem de sıkıştırma sağlanmalıdır

İstenilen hedeflere ulaşılabilmesi için en önemli ön koşullar şunlardır:

Asfalt teslimatı

Şantiye, kurulum süresi boyunca eşit olarak asfalt karışımı ile sağlanmalıdır.

Cihaz teknolojisi

Gerekli tüm ekipman sahada bulundurulmalıdır. Bu sadece kurulum ve sıkıştırma için değil, aynı zamanda tüm hazırlık, ikincil ve yeniden işleme çalışmaları için de geçerlidir.

Proses güvenliği

Bireysel cihazların işlevleri bilinmelidir. Fonksiyonların bakımı garanti edilmelidir.

Hazır asfalt nedir? Ayrıca asfalt şantiyesinin türü ne olursa olsun, haddelenen asfaltın serilmesi ve sıkıştırılması sırasındaki temel çalışma adımları her zaman aynıdır. Teslimat yapan kamyon, yol finişerine geri döner ve karışımı depolama kutusuna boşaltır. Asfalt, depolama kepçesinden sıyırıcı bantlar vasıtasıyla helezonlara beslenmekte, bu da asfaltı her iki tarafa yönlendirmekte ve şapın önünde eşit olarak dağıtır. İstenilen serme genişliği ve kalınlığı, serme tablasının boyutları ve yükseklik ayarı ile belirlenmektedir. Şap, asfaltın önceden sıkıştırıldığı kurcalama ve titreşim cihazlarıyla donatılmıştır. Tüm devrilme işlemi sırasında finişer mümkünse forklifte dokunmamalıdır. Böylece asfalt tabakasında tümsekler nedeniyle boyuna tümsekler olmaz.

Profesyonel Hazır Asfalt Hizmetleri

Her şeyden önce profesyonel ve kaliteli hazır asfalt işlemlerinden yarar sağlamak için doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek bu alanda bilgi edinebilirsiniz. Hadi, en kaliteli ve güvenilir asfalt hizmetleri için hemen harekete geçerek bizi tercih edin.