Images

Renkli Asfalt

Renkli asfalt avantajlarından en iyi şekilde yarar sağlamak ister misiniz? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz. Renkli asfalt fırsatları ile avantaj elde etmek istiyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz. Renk pigmentleriyle renklendirilen asfalt  bisiklet yollarının ve kaldırımların rengini tanımlamak için erken yol yapımında kullanılmaktadır. Böylece kazaların önlenmesine katkıda bulunmakta. Kırmızı bir renk efekti elde etmek için, geleneksel siyah asfalt, yüksek miktarda kırmızı renk pigmenti içeren bir bağlayıcı madde olarak bitüm kullanılarak renklendirilmektedir. Renkli asfaltların kullanım alanlarını genel olarak aşağıdaki gibi açıklayabiliriz.

Renkli Asfalt Kullanım Alanları

Bu gelişmenin bir sonucu olarak, renkli asfalt artık bahçe ve peyzaj için yaratıcı bir yapı malzemesi olarak da kullanılmakta. Ek renk pigmentleri eklenmiş veya eklenmemiş renksiz bağlayıcıları kullanarak, kareler, yollar ve alanlar neredeyse sınırsız çeşitlilikte yoğun renklerde tasarlanabilir veya çevrelerine uyarlanabilir. İstenen renk şeması açısından, çeşitli yüzey işleme türleri ile daha da genişletilen planlama tasarımı için geniş bir kapsam vardır.

Yüzeye yakın kök büyümes inin neden olduğu hasarı önlemek için, geleneksel asfaltlarda olduğu gibi; su ve hava geçirmeyen renkli asfaltların alt yüzeyinde her zaman sokak ağaçları için yeterince boyutlandırılan, köklenebilir bir toprak alanı sağlanmalıdır. Asfalt kaplamanın düşük inşaat kalınlığı nedeniyle, örneğin bisiklet yolları ve kaldırımlar ve uygun olmayan ekim; çukuru inşaatı durumunda, bağlı olmayan temel tabakası yüzeye yakın bir yere köklenebilir. Sonuçta asfalt yapısında çatlaklar oluşur.

En Kaliteli Renkli Asfalt Fırsatları

Ankara asfalt şantiyesinin türü ne olursa olsun, haddelenen asfaltın serilmesi; ve sıkıştırılması sırasındaki temel çalışma adımları her zaman aynıdır. Teslimat yapan kamyon, yol finişerine geri döner ve karışımı depolama kutusuna boşaltır. Asfalt, depolama kepçesinden sıyırıcı bantlar vasıtasıyla helezonlara beslenmekte, bu da asfaltı her iki tarafa yönlendirmekte; ve şapın önünde eşit olarak dağıtır. İstenilen serme genişliği ve kalınlığı, serme tablasının boyutları ve yükseklik ayarı ile belirlenmekte. Şap, asfaltın önceden sıkıştırıldığı kurcalama ve titreşim cihazlarıyla donatılmıştır. Tüm devrilme işlemi sırasında finişer mümkün olmaktaysa forklifte dokunması önerilmemekte. Böylece asfalt tabakasında tümsekler nedeniyle boyuna tümsekler olmaz.